Krbová kamna morsø


CLASSIC ŘADA 1400

CLASSIC ŘADA 2100

CLASSIC ŘADA 3000

MORSØ SPECIAL
ceník

NOVÁ GENERACE 5400

NOVÁ GENERACE 6100

NOVÁ GENERACE 7600

NOVÁ GENERACE 8100

ORIGINÁLNÍ DOPLŇKY


VÝHODY KAMEN MORSØ

Trvanlivost

Díky dlouhodobé životnosti litiny poskytuje Morsø záruku 10 let.

Tepelné vlastnosti

Litina vydává stálé, rovnoměrné teplo. Firma Morsø používá princip jak sálavého, tak konvekčního tepla.

Litina

Používáním se nepoškozuje ani nemění tvar, což mimo jiné zaručuje, že dvířka vždy dobře těsní. Je odolná vůči propálení a obzvlášť vhodná, pokud jde o ohřev vzduchu, protože udržuje teplo déle a vydává teplo rovnoměrně a příjemné. Pokud například chcete topit přes noc, je litina nejvhodnější.

Spalovací komora

Je obložena ohnivzdorným izolačním materiálem, který dovoluje zvýšit spalovací teplotu a tím vyšší výkon kamen.

Údržba

Kamna Morsø mají snadno vyměnitelné díly, například díly podléhající opotřebení. zaručujeme dodávky náhradních dílů i 10 let poté, kdy se daný model přestane vyrábět.

Nátěr/senotherm

Antikorozní nátěr ve spreji je odolný vůči teplu a jednoduše aplikovatelný.

Kolik m3 budete vytápět

Propočtěte si, kolik m3 kamna budou vytápět, porovnejte vaše propočty s čísly v našem přehledu. Tyto údaje vycházejí z běžné výšky stropu 2,5 m, přičemž 1 kW vyhřeje 10-20 m2 obytné plochy, a to podle izolace a způsobu topení.

KONSTRUKCE

Konvekce

Spolu se slévárnami vyvinula firma Morsø svého času princip konvekce, díky kterému kamna lépe šíří teplý vzduch v místnosti. Konvekční kamna mají zvnějšku po stanách jeden plášť navíc, čímž vzniká meziprostor neboli kanál. Při konvekci se převádí teplo z kamen do vzduchu těmito kanály. Teplý vzduch stoupá nahoru a u podlahy se do kamen nasává vzduch studený. Tak v místnosti vzniká přirozená cirkulace vzduchu. Konvekční kamna hřejí rovnoměrně a příjemně i ve vedlejších místnostech. Díky telativně nízké povrchové teplotě po stranách a vzadu jsou kamna bezpečnější pro děti. A zároveň je nutná vzdálenost od nábytku menší než u kamen sálavých. Většinu kamen Morsø lze dodat s principem konvekce.

Sálavé teplo

Dobře známý princip sálavého tepla se u kamen používá po generace a je navzdory rozšíření konvekčních kamen stále velice oblíbený. Mimo jiné proto, že mnoho lidí si nadále spojuje teplo z kamen s teplem sálavým a že kamna na sálavé teplo ohřejí vzduch rychleji.

Spalovaný vzduch

Všechny modely kamen používají nejmodernější technologie spalování za využití primárního, sekundárního a předehřívaného sekundárního vzduchu. Modely řady 3400 jsou též vybaveny pevně zabudovaným přívodem terciárního vzduchu, který ještě dále zvyšuje efektivnost spalovacího procesu. Firma Morsø používá princip dvoustupňového spalování. To umožňuje ekologické spalování a maximální využití topiva. Všechny kamna Morsø mají dobře těsnící vzduchové ventily a spalování tak lze optimálně řídit.

Skleněná dvířka s čištěním skla

Kamna Morsø mají v dobře těsnících dvířkách žáruvzdorné keramické sklo, což umožňuje požitek ze živého ohně. Sklo se čistí tak, že sekundární vzduch dvířka po zadní straně "oplachuje". Kouřové plyny tak nemohou ulpět na skle ve formě sazí.

Systém roštů a popelník

Mají-li kamna správně konstruovaný systém roštů s popelníkem, znamená to mnoho výhod. Proto je firma Morsø do kamen montuje. To umožňuje jednoduché čištění kamen, snadné zapalování díky přívodu vzduchu přes rošt, jakož i topení uhlím a briketami. Mohlo by ostatně být zajímavé si všimnout drobných detailů, které umocní požitek z kamen a u značky Morsø patří ke standardnímu vybavení.
Například:
Snímatelná rukojeť neboli "studená ruka"
Dvířka mají pevnou rukojeť s litinovým držadlem nebo snímatelnou rukojeť z nerezové oceli, takže obsluha kamen je vždy snadná i bez použití rukavice. Díky snímatelné rukojeti jsou kamna zároveň bezpečnější s ohledem na děti.
Ochranná římsa
Téměř všechna kamna Morsø mají pod dvířky ochrannou římsu. Popel, který nedopatřením z kamen vypadne, skončí na této římse a lze jej snadno odstranit. Ke znečištění podlahy tak nedojde.
Odvod kouře
Většina kamen Morsø má horní i zadní kouřový vývor. Tak je lze připojit ke komínu více způsoby.

návrat návrat na začátek strany hostomsky.p@hostomsky.cz